تعداد ایده‌هایی که در سؤال‌های هوش مطرح می‌شوند، محدود است و اکثر این ایده‌ها در مسائل معروف ریاضیات وجود دارند. بنابراین تقریباً همهٔ افراد، با خواندن یک درسنامه هوش مفید و حل سؤالات متنوع، می‌توانند عملکرد خوبی در آزمون‌های هوش داشته باشند.
در این درسنامه، سؤالات هوش به چند دسته کلی تقسیم شده‌اند. خواننده بعد از خواندن مثال‌ها و آشنایی با ایده‌های کلی، حتماً باید مسائل ترکیبی و متنوع‌تری را هم ببیند و ایده‌های آنها را حفظ کند. بدون شک، داوطلبان آزمون‌های ورودی مدارس تیزهوشان با حل سؤال‌های هوش بیشتر و متنوع‌تر، راحت‌تر می‌توانند ایده‌های چنین سؤالاتی را به‌خاطر بسپارند.

فهرست درسنامه هوش

صفحه اول کشف ارتباط بین شکل‌های چیده شده کشف ارتباط بین اعداد چیده شده قانون‌های تبدیل شکل‌ها و اعداد (به‌زودی!) تجسم دوبعدی (به‌زودی!) تجسم سه‌بعدی (به‌زودی!) مسائل ریاضی و منطقی (به‌زودی!) دنباله‌های عددی (به‌زودی!) دنباله‌های شکلی (به‌زودی!) ناهمخوانی (به‌زودی!) هوش کلامی (به‌زودی!)

نوشته‌های قبلی و بعدی


مدرسه تخصصی ریاضیات سایت تکمیلی


ثبت‌نام در کلاس‌های ریاضی

5410
میز لق

آقا فرامرز دیروز یک میز گرد خرید و وقتی آن را به خانه و در آشپزخانه گذاشت، فهمید که یکی از پایه‌های میز لق می‌خورد. او عصبانی شد و با مغازه تماس گرفت تا میز را پس بدهد؛ اما ساعت کار مغازه تمام شده بود و کسی گوشی را برنداشت! آقا فرامرز از عصبانت نتوانست دیشب بخوابد. امروز و فردا هم تعطیل رسمی است و مغازه همچنان تعطیل است! شما چه راه‌حلی به فرامرز پیشنهاد می‌کنید؟

یک مسئله - یک ویدئو

توضیحات بیشتر و نظرات شماویدئوهای بیشتر

اشتراک
اطلاع از
شماره موبایل شما نمایش داده نمی‌‌شود.

6 پرسش‌ها و نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
نازنین
مهمان
3 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
میشه لطفا ادامه ی درسنامه ها رو در سایت قرار دهید تا بتوانیم تا قبل از آزمون از انها استفاده کنیم؟

مجید خلجی
Member
3 ماه قبل

سلام ممنون از سایت خوبتون.
در مورد تست زدن در ازمون سوال داشتم ، بهتر هست از دروسی که ضریب کمتری دارند شروع کنیم و بعد تست های دروس با ضریب بیشتر و درس تخصصی را بزنیم؟

N.Pirasteh
Member
3 ماه قبل

سوال 4 پاسخ ایراد داره دایره سیاه بالا سمت راست مشترک هست و باید حذف بشه اما در گزینه e حذف نشده و گزینه نباید دایره سفید وسط رو داشته باشه