تست هوش ET

کتاب هوش ET با داشتن \(16\) مدل متفاوت سؤال هوش و بیش از \(270\) مبحث و \(3500\) تست، جامع‌ترین کتاب آماده‌سازی برای آزمون‌های هوش و استعداد تحلیلی در ایران است.

هوش ET

منابع آزمون تیزهوشان ششم ۹۹

بخش‌هایی از مقدمهٔ کتاب هوش ET

سی‌سال پیش، زمانی‌که سر جلسهٔ آزمون تیزهوشان نشسته بودم، هیچ‌گاه تصور نمی‌کردم که سال‌ها بعد، ماندن در ایران را به رفتن به دانشگاه آکسفورد ترجیح خواهم داد تا در آیندهٔ علمی چندصدهزار دانش‌آموز تیزهوش ایرانی نقش مؤثر داشته باشم.

بیست‌سال پیش، زمانی‌که نخستین کلاس هوش را در مدرسهٔ تیزهوشان (علامه حلی) ارائه دادم، سؤالات هوش را معماهای ریاضی و منطقی می‌دانستم. این کلاس حدود دو سال طول کشید و نتیجهٔ آن پرورش گروهی از نخبگان شد که امروز در دانشگاه‌ها و انیستیتوهای تراز اول دنیا و ایران به تدریس و پژوهش می‌پردازند و یا در شرکت‌های بزرگ دنیا (از جمله \(Google\)، \(Microsoft\)، \(Amazon\)، \(Apple\)، و نهادهای داخلی (از جمله نهادهای دانش‌بنیان پیشرو و صنایع مدرن) مشغول به پژوهش، کار، و یا کارآفرینی هستند.

ده‌سال پیش، زمانی‌که نخستین مسابقهٔ هوش و معما و … را پایه‌ریزی کردم، سؤالات هوش را معماهای رقابتی بین همهٔ افراد جامعه می‌دانستم. در آن دوره، طولانی‌ترین مسابقهٔ هوش را برگزار کردم. در همین دوران، شروع به تدوین برنامهٔ ریاضی مدارس تیزهوشان کردم و حاصل آن اکنون به‌صورت سه کتاب درسی «ریاضیات تکمیلی»، در اختیار و پیشکش به همهٔ دانش‌آموزان مدارس تیزهوشان ایران است.

دانلود کتاب‌های ریاضیات تکمیلی سمپاد

یک‌‌سال پیش، زمانی که نخستین بستهٔ «بهتر از خودم» را تهیه کردم، سؤالات هوش را روشی برای بالا رفتن نمره در آزمون‌های هوش می‌دانستم. در یک اقدام خیره‌کننده، خیل بسیاری از کسانی‌که از این بستهٔ آموزشی استفاده کرده بودند، قبول شدند! این آمار بی‌نظیر چگونه رخ داد؟ چون در «بهتر از خودم» تقریباً هرچه دانش‌آموزان نیاز داشتند، پیش‌بینی شده بود.

اکنون با فراگیرتر شدن آزمون هوش، به شدت نیاز به یک کتاب شامل آموزش تکنیک‌های پاسخ‌گویی به سؤالات هوش احساس می‌شد؛ و در نتیجه، بعد از بیش از هزار ساعت کار، این کتاب را به‌نام «هوش فرازمینی ET» تألیف کردم. کتاب «هوش فرازمینی ET» و «بستهٔ بهتر از خودم»، شبیه‌ترین سؤالات به آزمون تیزهوشان است. زیرا پس از تجربهٔ بیست‌ساله‌ام در تدریس و مطالعهٔ انواع هوش و خلاقیت و ریاضی و بررسی چندین هزار سؤال معتبر هوش و روان‌سنجی، نوشته شده است. به‌ زبان ساده، اگر سؤالات آزمون تیزهوشانی شبیه بخش‌هایی از کتاب هوش فرازمینی ET و بستهٔ بهتر از خودم باشد، آزمونی متعارف، استاندارد، و معتبر خواهد بود.

نویسندهٔ کتاب هوش فرازمینی ET کیست؟

علی قصاب، نویسندهٔ کتاب هوش فرازمینی ET، از فارغ‌التحصیلان مدارس تیزهوشان (مدارس سازمان ملی پروروش استعدادهای درخشان) است.
او تحصیلات عالیهٔ خود را با درجهٔ ممتاز در رشتهٔ ریاضیات محض از دانشگاه تهران اخذ کرده است و با اینکه فرصت ادامهٔ تحصیل و کار در بهترین دانشگاه‌های دنیا را داشت (همان‌طور که خودش در مقدمهٔ کتاب ET گفته است)، از ایران نرفت.
علی قصاب برندهٔ مدال برنز مسابقات ریاضی دانشجویی جهانی است.
او سال‌ها به‌عنوان معلم ریاضی در مدارس تیزهوشان تهران و دیگر نقاط ایران تدریس کرده است.
علی قصاب، چندین دوره در تیم طراحی سؤالات آزمون‌های ورودی سمپاد به‌عنوان طراح و سرپرست تیم طراحی سؤال، فعالیت کرده است.
او چندین سال مسئول گروه ریاضی سازمان استعدادهای درخشان بوده است و کتاب‌های ریاضیات تکمیلی سمپاد حاصل تلاش‌های چندین سالهٔ اوست.

مصاحبهٔ خبرگزاری ایسنا با علی قصاب

علی قصاب، در تیرماه ۱۳۹۸ در مصاحبه‌ای با شبکهٔ آموزش تلویزیون، دربارهٔ آزمون‌های ورودی مدارس استعدادهای درخشان و تست‌های هوش گفت: (ویدئوی زیر را ببینید.)

فهرست کتاب هوش فرازمینی ET

کتاب هوش ET، درواقع پنج کتاب است که در یک کتاب ۷۵۰ صفحه‌ای تجمیع شده است. فهرست مطالب این کتاب به‌صورت زیر است:

کتاب هوش زبانی
فصل ۱: هوش کلامی
فصل ۲: هوش زبانی
فصل ۳: هوش ادبی
فصل ۴: استعداد درک متن و مطلب

کتاب هوش شهودی
فصل ۵: هوش تصویری
فصل ۶: هوش هندسی
فصل ۷: هوش فضایی

کتاب هوش ریاضی
فصل ۸: هوش عددی
فصل ۹: هوش محاسباتی
فصل ۱۰: هوش منطقی
فصل ۱۱: هوش ترکیبیاتی
فصل ۱۲: استعداد کفایت داده‌ها

کتاب هوش طبیعی
فصل ۱۳: هوش تجربی
فصل ۱۴: هوش مهندس
فصل ۱۵: هوش استنباطی

کتاب استعداد سرعت و دقت تفکر
فصل ۱۶: استعداد دقت و تمرکز

و همچنین، فصل ۱۷: آزمون هوش تحلیلی ۹۸ و شاه‌کلید ورودی تیزهوشان ۱۳۹۸

مشاهدهٔ صفحاتی از کتاب هوش ET

در ویدئوی زیر، توضیحاتی دربارهٔ کتاب هوش ET داده می‌شود. همچنین، قطع کتاب و صفحاتی از آن نمایش داده می‌شود.

کتاب ET را از کجا بخریم؟

فروشگاه‌های اینترنتی زیادی این کتاب را می‌فروشند. برخی از فروشگاه‌ها این کتاب را با تخفیف می‌فروشند. سایت تکمیلی سعی می‌کند فروشگاهی را معرفی کند، که تخفیف بیشتری برای کتاب هوش فرازمینی ET در نظر گرفته باشد.

خرید کتاب هوش ET با 30 درصد تخفیف و ارسال غیر رایگان

خرید کتاب هوش ET با 20 درصد تخفیف و ارسال رایگان

(اگر فروشگاهی برای این کتاب تخفیف بیشتری در نظر گرفته است، لطفاً آن فروشگاه را به ما معرفی کنید.)

نام ET از یکی از فیلم‌های معروف تاریخ سینما به نام \(E.T.\) گرفته شده است. این فیلم محصول سال \(1982\) سینمای آمریکاست. برای دانلود فیلم \(E.T.\)، اینجا را کلیک کنید.

لطفاً نظر خود را دربارهٔ کتاب هوش ET در قسمت دیدگاه‌ها (پایین همین صفحه) بنویسید. 

تست‌های هوش پیشرفته

پس از اینکه کتاب هوش ET را خواندید، اگر خواستید با چند تست‌ هوش سخت‌‌ و پیشرفته آشنا شوید، در آزمون‌های هوش آنلاین سایت تکمیلی شرکت کنید.

۱۲ آزمون‌ هوش آنلاین

 

 

اشتراک
اطلاع از
31 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

باید این را از کتاب فروشی بخریم یا میشه اینترنتی هم کتاب را مطالعه کرد

من کتاب های زیادی حل کردم از جمله هوش کمپلکس و قلمچی و سمپادیوم و هوش مالتیپل
از نظر تنوع هوش et بهترینه اما از لحاظ پیشرفته بودن هوش مالتیپل بهتره
در کل عالیه چون مولف این کتاب چند بار مولف آزمون تیزهوشان بودند و در مدارس تیزهوشان درس میدهند

Last edited 11 days ago by ریحانه

سلام ببخشید میخواستم بدونم امکال دریافت pdfاین مجموعه هست یا خیر

کتاب خوبی بود الان این تیزهوشان ۹۹ ۱۴۰۰ از مشابه اینا میاد و اینکه تیزهوشان امسال سخت‌تره؟

سلام ببخشید یک کتاب هوش معرفی کنید برای پایه ۴ امتحان دخترم امتحان پرشی داره کتاب IQ گاج را خریدم ولی براش آسون بود یک کتاب دیگه معرفی کنید ممنون

به نظرم کنابه هاش به درد آزمون نمیخوره

سلام من کتاب رو تمام کردم و عالی بود ولی سوال های ریاضیش مناسب نبود

سلام. ما این کتاب رو تهیه کردیم. دختر و پسرم دارن این کتاب رو مبخونن. اونها گفتند اگه که ما تیزهوشان قبول بشیم ( ششم به هفتم) به خاطر این کتاب هست.خداکنه محتوای این کتاب همان سوالات تیزهوشان باشه.لطفا راهنمایی کنید که درست فکر کردیم و کتاب رو تهیه نمودیم؟

سلام من 5 روزه هست كه از سايت تكميلي خريد كردم ولي متاسفانه بدستم نرسيده چ جوري ميتونم پيگيري كنم. ممنون ميشم

موشک بوک 91000 میفروشه

شما خودتون این کتاب رو از سایت موشک بوک خریداری کردین؟

بانک کتاب […] ۲۵ درصد تخفیف گذاشته بچه ها

سلام، آیا به جز فهرست عناوین جایی هست که بتوان نمونه‌هایی از کتاب رو دید؟ مثلاً دو صفحه از هر فصل.
ممنون

چرا کتابا انقدر بزرگ و گرونن؟ بهتر نبود هر بخش تو یه جلد چاپ شه؟

من چند فصل کتاب رو بررسی کردم به نظر من برای نهم به دهم قطعا خوب است ولی برای ششم به هفتم جای بررسی دارد بخشهایی از آن خوب و جالب است ولی قسمتهای بغرنج و نسنجیده هم دارد چرامیگم بغرنج چون اصطلاحاتی دارد و از مفاهیمی استفاده شده که تا به حال بچه اصلا آنرا نشنیده منظورم همه بچه ها نیست ولی منظورم ۷۰ درصدی از بچه ها هست از مادرانی که بچه هایشان در آموزشگاهی خوب و به همراه مربی خوبی این کتاب را دو هفته ایست شروع کرده اند شنیده ام خود مربی حآذق در سوالاتی دچار… Read more »

سلام. ممنون از اینکه درباره کتاب توضیح دادید، اما اگه یه خرده دقیق‌تر می گفتید که کجای کتاب خوب نیست و دلایل منطقی تری میاوردید، بهتر بود. اینکه توی یه آموزشگاهی معلم نمی تونه مسئله ها رو حل کنه، بنابه تجربه من دلیل خوبی نیست. پسر بزرگم سال ها پیش از همین آموزشگاههای معروف می رفت و تیزهوشان هم قبول شد. بعد از قبولی هم از آموزشگاه زنگ می زدن که بیاد و تو کلاس های تیزهوشان شرکت کنه. منم می بردمش. پسرم بعد از مدتی می گفت که دیگه آموزشگاه رفتنم فایده ای نداره. سوال هایی رو که تو… Read more »

سلام برای پایه هفتم هست از این کتاب؟

با سلام
من جهت ازمون ورودی 99-98
از مجموعه آزمونها ی بهتر از خودم
که طراح و نویسنده اش جناب آقای دکتر قصاب هستند ؛برای فرزندم استفاده کردم و خدارا شکر نتیجه خوبی گرفتم .
خوبی این مجموعه این بودکه به دانش‌آموز؛در زمینه های مختلف اگاهی می داد وتنها هوش ریاضی وهندسی وتصویری بررسی نمی شد فهم کلامی؛ هوش تجربی ؛هوش ریاضی وهوش منطقی ؛هوش فضایی و استدلال و … خلاصه شبیه ازمون بینه و وکسلر که اسباب ارزیابی هوش هستند؛بود .

درود
واسه پایه نهم نیس ؟

خیلی ممنون