کتاب‌ هوش فرازمینی ET (معروف به هوش ET) نوشتهٔ علی قصاب، شبیه‌ترین سوال های هوش به آزمون تیزهوشان را در خود جای داده است. کتاب های هوش ET، پنج کتاب مختلف هستند:
۱. کتاب هوش استارتر
۲. کتاب هوش فرازمینی ET ششم
۳. کتاب فرمول ۱ شهودی
۴. کتاب فرمول ۱ زبانی
۵. کتاب هوش فرازمینی ET نهم
این کتاب‌ها، جامع‌ترین کتاب‌های آماده‌سازی برای آزمون تیزهوشان و استعداد تحلیلی در ایران هستند. اگرچه فروشگاه‌های زیادی از جمله دیجی‌ کالا این کتاب را می‌فروشند، اما ما به شما فروشگاهی را معرفی می‌کنیم که هم خریدی مطمئن مطمئن داشته باشید و هم کتاب با کمترین هزینه و کوتاهترین زمان به دستتان برسد.

دانلود اپلیکیشن بهتر از خودم

با دانلود رایگان اپلیکیشن بهتر از خودم، از امکانات متنوعی که نویسندهٔ کتاب های هوش فرازمینی ET ششم، کتاب هوش استارتر، هوش فرازمینی ET نهم، و کتاب های هوش فرازمینی ET فرمول ۱ در اختیار شما قرار داده است، بهره‌مند شوید!

دانلود اپلیکیشن بهتر از خودم

کتاب های هوش ET را از کجا بخریم؟

برای خرید کتاب های هوش فرازمینی ET، ما فروشگاه بانک کتاب پایتخت را به شما معرفی می‌کنیم.

در خرید‌های اینترنتی، چهار نکتهٔ مهم را مد نظر قرار دهید.
۱. کیفیت تیم پشتیبانی فروشگاه
واضح است که فروشگاه‌های اینترنتی، فروشگاههایی هستند که در ۲۴ ساعت شبانه‌روز می‌توان از آنها خرید کرد. پس طبیعتاً تیم پشتیبانی یک فروشگاه اینترنتی خوب باید به‌صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی مشتریانش باشد.

۲. تضمین سلامت محصول ارسال شده
در خرید از فروشگاه‌ها اینترنتی، مشتری محصول سفارش داده شده را تا وقتی به دستش نرسد، نمی‌تواند مشاهده کند. طبیعی است که در ارسال محصولات (هر چند در موارد اندک) ممکن است سهل‌انگاری رخ داده باشد و محصول ارسال شده کیفیت مناسبی نداشته باشد. بنابراین، یک فروشگاه اینترنتی خوب و مشتری‌مدار باید کیفیت محصولات را تضمین کند.

۳. پاسخگویی به کامنت‌های کاربران
یکی از ویژگی‌های مهم وب‌سایت این است که کاربران می‌توانند نظرات خود را در آن بنویسند؛ کاربران دیگر می‌توانند نظر خریداران قبلی را بخوانند و دربارهٔ خرید یا عدم خرید محصول تصمیم‌گیری کنند.

۴. تخفیف‌های مناسب
همهٔ فروشگاه‌های معتبر اینترنتی در دنیا، به دلیل فروش بسیار بالایی که دارند، محصولاتشان را با قیمت کمتر (نسبت به مغازه‌ها) می‌فروشند. فروشگاه‌های اینترنتی که تخفیف نمی‌دهند یا فروش مناسبی ندارند یا …؟!

فروشگاه اینترنتی پایتخت کتاب، یک پشتیبانی ۲۴ ساعتهٔ تلفنی فوق‌العاده دارد؛ کیفیت محصولات را تضمین می‌کند؛ برای کامنت‌ها و پرسش‌های کاربران ارزش قائل است و به آنها پاسخ می‌دهد؛ و اکثر کتاب‌ها را با تخفیف حداقل ۲۰ درصد می‌فروشد.

برخی از خریداران نمی‌دانند که به چه وب‌سایت‌هایی می‌توان اعتماد کرد. مشخصات یک وب‌سایت معتبر در مقالهٔ زیر نوشته شده است.

چگونه بفهمیم یک وب‌سایت معتبر است؟

معرفی کتاب های هوش ET

در جدول زیر، علی قصاب چهار کتاب هوش ET ششم، هوش شهودی، هوش زبانی، و هوش ET نهم را معرفی می‌کند. همچنین، بخش‌هایی از مقدمه و فهرست کامل هریک از این چهار کتاب را می‌توانید بخوانید.

کتاب هوش فرازمینی ET ششم در واقع پنج کتاب در یک کتاب است! این کتاب جامع \(736\) صفحه‌ای، شامل \(16\) فصل \(585\) درسنامه، \(3950\) تست به‌همراه پاسخ تشریحی است. در ویدئوی زیر، علی قصاب کتاب هوش فرازمینی ET ششم را معرفی می‌کند.

سی‌سال پیش، زمانی‌که سر جلسهٔ آزمون تیزهوشان نشسته بودم، هیچ‌گاه تصور نمی‌کردم که سال‌ها بعد، ماندن در ایران را به رفتن به دانشگاه آکسفورد ترجیح خواهم داد تا در آیندهٔ علمی چندصدهزار دانش‌آموز تیزهوش ایرانی نقش مؤثر داشته باشم.

بیست‌سال پیش، زمانی‌که نخستین کلاس هوش را در مدرسهٔ تیزهوشان (علامه حلی) ارائه دادم، سؤالات هوش را معماهای ریاضی و منطقی می‌دانستم. این کلاس حدود دو سال طول کشید و نتیجهٔ آن پرورش گروهی از نخبگان شد که امروز در دانشگاه‌ها و انیستیتوهای تراز اول دنیا و ایران به تدریس و پژوهش می‌پردازند و یا در شرکت‌های بزرگ دنیا (از جمله \(Google\)، \(Microsoft\)، \(Amazon\)، \(Apple\)، و نهادهای داخلی (از جمله نهادهای دانش‌بنیان پیشرو و صنایع مدرن) مشغول به پژوهش، کار، و یا کارآفرینی هستند.

ده‌سال پیش، زمانی‌که نخستین مسابقهٔ هوش و معما و … را پایه‌ریزی کردم، سؤالات هوش را معماهای رقابتی بین همهٔ افراد جامعه می‌دانستم. در آن دوره، طولانی‌ترین مسابقهٔ هوش را برگزار کردم. در همین دوران، شروع به تدوین برنامهٔ ریاضی مدارس تیزهوشان کردم و حاصل آن اکنون به‌صورت سه کتاب درسی «ریاضیات تکمیلی»، در اختیار و پیشکش به همهٔ دانش‌آموزان مدارس تیزهوشان ایران است.

دانلود رایگان کتاب‌های ریاضیات تکمیلی سمپاد

یک‌‌سال پیش، زمانی که نخستین بستهٔ «بهتر از خودم» را تهیه کردم، سؤالات هوش را روشی برای بالا رفتن نمره در آزمون‌های هوش می‌دانستم. در یک اقدام خیره‌کننده، خیل بسیاری از کسانی‌که از این بستهٔ آموزشی استفاده کرده بودند، قبول شدند! این آمار بی‌نظیر چگونه رخ داد؟ چون در «بهتر از خودم» تقریباً هرچه دانش‌آموزان نیاز داشتند، پیش‌بینی شده بود.

اکنون با فراگیرتر شدن آزمون هوش، به شدت نیاز به یک کتاب شامل آموزش تکنیک‌های پاسخ‌گویی به سؤالات هوش احساس می‌شد؛ و در نتیجه، بعد از بیش از هزار ساعت کار، این کتاب را به‌نام «هوش فرازمینی ET» تألیف کردم. کتاب «هوش فرازمینی ET» و «بستهٔ بهتر از خودم»، شبیه‌ترین سؤالات به آزمون تیزهوشان است. زیرا پس از تجربهٔ بیست‌ساله‌ام در تدریس و مطالعهٔ انواع هوش و خلاقیت و ریاضی و بررسی چندین هزار سؤال معتبر هوش و روان‌سنجی، نوشته شده است. به‌ زبان ساده، اگر سؤالات آزمون تیزهوشانی شبیه بخش‌هایی از کتاب هوش فرازمینی ET و بستهٔ بهتر از خودم باشد، آزمونی متعارف، استاندارد، و معتبر خواهد بود.

کتاب هوش زبانی
فصل ۱: هوش کلامی
فصل ۲: هوش زبانی
فصل ۳: هوش ادبی
فصل ۴: استعداد درک متن و مطلب

کتاب هوش شهودی
فصل ۵: هوش تصویری
فصل ۶: هوش هندسی
فصل ۷: هوش فضایی

کتاب هوش ریاضی
فصل ۸: هوش عددی
فصل ۹: هوش محاسباتی
فصل ۱۰: هوش منطقی
فصل ۱۱: هوش ترکیبیاتی
فصل ۱۲: استعداد کفایت داده‌ها

کتاب هوش طبیعی
فصل ۱۳: هوش تجربی
فصل ۱۴: هوش مهندس
فصل ۱۵: هوش استنباطی

کتاب استعداد سرعت و دقت تفکر
فصل ۱۶: استعداد دقت و تمرکز


کتاب هوش ET فرمول ۱ زبانی یک کتاب \(444\) صفحه‌ای، شامل \(8\) فصل، \(162\) درسنامه، و \(2565\) تست به‌همراه پاسخ تشریحی است. در ویدئوی زیر، علی قصاب کتاب فرمول ۱ زبانی را معرفی می‌کند.

این کتاب برای سخت‌کوش‌هاست. با به کار بستن تکنیک‌هایی که در این کتاب جمع‌آوری و ابداع شده‌اند، ضریب هوشی سخت‌کوش‌ها قطعاً‌ بالاتر خواهد رفت و شانس قبولی آنها در آزمون تیزهوشان بیشتر خواهد شد. همچنین، این کتاب به سخت‌کوش‌ها می‌آموزد که چگونه از باهوش‌‌ترها سبقت بگیرند و هم‌تراز نخبه‌ها شوند.

فصل اول: هوش تناسب کلامی
فصل دوم: هوش انتخاب کلامی
فصل سوم: هوش واژگانی
فصل چهارم: استعداد درک جمله
فصل پنجم: استعداد درک پاراگراف
فصل ششم: استعداد درک مطلب
فصل هفتم: هوش ادبی
فصل هشتم: هوش زبانی در آزمون سمپاد


کتاب فرمول ۱ شهودی مهم‌ترین کتاب از مجموعه کتاب‌های هوش ET است. این کتاب \(632\) صفحه‌ای، شامل \(8\) فصل، \(164\) درسنامه، و \(2520\) تست به‌همراه پاسخ تشریحی است. در ویدئوی زیر، علی قصاب کتاب فرمول ۱ شهودی را معرفی می‌کند.

زمانی که سال‌های پیش پروژهٔ تحلیل ذهن را شروع کردم تا ببینم چگونه می‌توان انسان را باهوش‌تر کرد، فکر نمی‌کردم دستاوردی به این بزرگی به‌دست آید. در طول حدود بیست سال تدریس ریاضیات درسی، فرادرسی، و دانشگاهی به دانش‌آموزان مدارس استعدادهای درخشان و دانشجویان دانشگاه تهران و صنعتی شریف، همیشه به این سؤال فکر می‌کردم که فرایند درون مغز یک انسان باهوش و سخت‌کوش چه تفاوتی باهم دارد. برای این کار سال‌ها رفتار فکری نخبه‌ها و افراد موفق دیگر را در کنار هم قرار دادم و توانستم ابزارهایی کشف کنم که به همه کمک کند تا باهوش‌تر شوند. به تجربه این تکنیک‌ها موفق بوده‌اند، زیرا چندسالی است که بالاترین آمار قبول در آزمون تیزهوشان را مخاطبین سری «کتاب‌های ET» و برنامه‌های «بهتر از خودم» داشته‌اند. تقریباً همهٔ سؤالات آزمون‌های تیزهوشان اخیر شبیه محصولات و گاهی کپی \(100\%\) آنها بوده است.

فصل اول: هوش تصویری
فصل دوم: هوش ماتریسی
فصل سوم: هوش هندسی پایه
فصل چهارم: هوش هندسی محاسباتی
فصل پنجم: هوش مکعبی
فصل ششم: هوش فضایی
فصل هفتم: اَپ بهتر از خودم در آزمون تیزهوشان

دانلود اپلیکیشن بهتر از خودم


فصل هشتم: استعداد تحلیلی (به سبک آکسفورد)


داوطبان آزمون تیزهوشان نهم، علاوه بر کتاب‌های فرمول ۱ شهودی و فرمول ۱ زبانی می‌توانند از کتاب هوش ET نهم نیز استفاده کنند. توصیه‌های علی قصاب دربارهٔ این کتاب را ببینید.

به‌زودی!

به‌زودی!


تطابق سؤالات آزمون تیزهوشان ۱۴۰۰ با کتاب های هوش ET

سوالات بسیار زیادی از آزمون تیزهوشان سال ۱۴۰۰ مشابه کتاب‌های هوش ET بوده است. اما ۱۸ سؤال از آزمو‌ن‌های تیزهوشان ۱۴۰۰ دقیقاً مطابق سوالات کتاب‌های هوش ET بوده‌اند؛ یعنی طراحان آزمون تیزهوشان، ۱۸ سؤال موجود در کتاب‌های هوش ET را دقیقاً کپی کرده‌اند! در ویدئوی زیر، علی قصاب (نویسندهٔ کتاب‌های هوش ET) دربارهٔ این سؤالات توضیحات مفصلی را ارائه می‌کند.

علی قصاب کیست؟

در جدول زیر، فعالیت‌های علی قصاب (به‌طور بسیار مختصر) و مصاحبه‌های اخیر او با صدا و سیما و خبرگزاری ایسنا آمده است.

مصاحبه با ایسنا، تیرماه ۱۴۰۰

ماجرای ۱۸ سؤال تکراری در آزمون تیزهوشان

مصاحبه با شبکه آموزش، تیرماه ۱۳۹۸

مصاحبه با ایسنا، اسفند ۱۳۹۸

هوش و خلاقیت، حلقه‌های گمشده در نظام آموزشی کشور


علی قصاب، نویسندهٔ کتاب هوش فرازمینی ET، از فارغ‌التحصیلان مدارس تیزهوشان (مدارس سازمان ملی پروروش استعدادهای درخشان) است.
او تحصیلات عالیهٔ خود را با درجهٔ ممتاز در رشتهٔ ریاضیات محض از دانشگاه تهران اخذ کرده است و با اینکه فرصت ادامهٔ تحصیل و کار در بهترین دانشگاه‌های دنیا را داشت (همان‌طور که خودش در مقدمهٔ کتاب هوش ET گفته است)، از ایران نرفت.
علی قصاب برندهٔ مدال برنز مسابقات ریاضی دانشجویی جهانی است.
او سال‌ها به‌عنوان معلم ریاضی در مدارس تیزهوشان تهران و دیگر نقاط ایران تدریس کرده است.
علی قصاب، چندین دوره در تیم طراحی سؤالات آزمون‌های ورودی سمپاد به‌عنوان طراح و سرپرست تیم طراحی سؤال، فعالیت کرده است.
او چندین سال مسئول گروه ریاضی سازمان استعدادهای درخشان بوده است و کتاب‌های ریاضیات تکمیلی سمپاد حاصل تلاش‌های چندین سالهٔ اوست.


اخبار آزمون تیزهوشان

نام ET از یکی از فیلم‌های معروف تاریخ سینما به نام \(\rm Terrestrial\)-\(\rm E.T.\;the\;Extra\) گرفته شده است. این فیلم محصول سال \(1982\) سینمای آمریکاست.

مشاهدهٔ فیلم \(\rm E. T.\)

تست‌های هوش بی‌نظیر و پیشرفته

پژوهشگران و نویسنده‌های مطرحی در دنیا هستند که در زمینهٔ تست هوش تحقیق می‌کنند و کتاب می‌نویسند. یکی از آنها فیلیپ کارتر است که در زیر ترجمهٔ دو کتاب از این نویسنده به نام‌های «تست‌ هوش بی‌نظیر» و «تست‌های هوش پیشرفته» آمده است.

تعداد قابل توجهی از سؤالات آزمون تیزهوشان ۹۹ نیز از روی «کتاب تست هوش بی‌نظیر» فیلیپ کارتر کپی شده بود! این کتاب شامل \(25\) آزمون \(40\) سؤالی است. در زیر، اولین تست هوش این مجموعه در قالب یک آزمون آنلاین آمده است.

تست هوش ۱

از کتاب تست هوش بی‌نظیر
نوشتهٔ فیلیپ کارتر و کِن راسل

آبل (ریاضیدان مشهور نروژی) در پاسخ به این پرسش که چگونه توانسته به‌سرعت به ریاضیدانی مهم تبدیل شود، گفته است:

فقط آثار استادان را مطالعه کردم و نه شاگردان آنها وکپی‌کارها را.

تلفن همراه را با اعداد انگلیسی وارد کنید.

1 / 35

کدام دو کلمه از کلمات زیر از نظر معنایی به هم نزدیک‌تر هستند؟

2 / 35

محیط، سوزن، نگه، پارک
کدام‌یک از کلمات زیر می‌تواند ویژگی مشترکی از نظر ترکیب متداول کلمات برای 4کلمه‌ی بالا باشد؟

3 / 35

تست هوش

کدام شکل زیر را به شکل بالا بچسبانیم تا یک مربع کامل ساخته شود؟

4 / 35

به‌جای علامت سؤال چه عددی باید قرار داد؟

تست هوش

5 / 35

در دایرهٔ زیر دو کلمه \(4\) و \(5\)حرفی پیدا کنید به‌طوری‌که حروفِ کلمه از یک نقطه شروع شده و به‌ترتیب تا آخر با وترهای دایره به هم وصل شده باشند.

تست هوش
(این دو کلمه را در کادر زیر بنویسید و بین آنها فاصله بگذارید.)

6 / 35

کدام‌یک از کلمات زیر با عبارت «به عرش رفتن» شباهت معنایی ندارد؟

7 / 35

کدام‌ با بقیه فرق دارد؟

8 / 35

به‌جای علامت‌های سؤال، چه اعدادی باید قرار داده شود؟

تست هوش

9 / 35

دقیقاً \(9\) دقیقهٔ پیش، به‌اندازهٔ دوبرابر دقایقی که الان تا ساعت \(12\) ظهر مانده،‌ از ساعت \(10\) صبح گذشته بود. چند دقیقهٔ دیگر، ساعت \(12\) ظهر می‌شود؟

10 / 35

تست هوش
به کدام شکل زیر می‌توان یک نقطهٔ سیاه اضافه کرد به‌طوری که شرایط دو نقطهٔ سیاه آن با شرایط دو نقطهٔ سیاه شکل بالا یکسان باشد؟

11 / 35

در هواشناسی، نسبت خط هم‌دما به دما مثل نسبت خط هم‌فشار است به:

12 / 35

کدام‌یک از کلمات داخل پرانتز بیشترین شباهت معنایی را با کلمه «لطمه» دارد؟

13 / 35

در نمودار زیر، ساعتگرد بچرخید تا دو کلمه‌ٔ 8حرفی مترادف پیدا کنید. نقطهٔ شروع این دو کلمه، لزوماً در یک دایره نیست.
تست هوش

این دو کلمه را داخل کادر زیر بنویسید و بین آنها فاصله بگذارید.

14 / 35

حاصل‌جمع اعدادی که باید به‌جای علامت‌های سؤال قرار بگیرید، چیست؟
\[10,30,32,96,98,294,296,?,?\]

15 / 35

کدام شیء است که معمولاً آن را در قفسه یا کیف می‌گذارند و اگر یکی از حروف کلمهٔ آن را حذف کنیم، به کلمه‌ٔ دیگری تبدیل می‌شود که معنای یک وسیله‌ٔ تفریحی را دارد؟

16 / 35

کار، گزار، پیگرد، قانونی، صلاح، ؟
به‌جای علامت سؤال، کدام کلمه را باید قرار داد؟

17 / 35

مرد شلخته‌ای در کشوی خود \(53\) لنگه جوراب دارد: \(21\) لنگه جوراب آبی، \(15\) لنگه جوراب سیاه، و \(17\) لنگه جوراب قرمز. چراغ‌های اتاق او سوخته‌اند. مرد شلخته در تاریکی حداقل چند لنگه جوراب از کشوی خود بردارد تا صد در صد مطمئن شود که یک جفت جوراب سیاه برداشته است؟

18 / 35

دو کلمه پیدا کنید (از هر پرانتز یکی) به‌طوری که ارتباط کلمهٔ پرانتز اول با کلمهٔ قرمزرنگ، مثل ارتباط کلمهٔ پرانتز دوم با کلمهٔ سبزرنگ باشد.
دریا (مرطوب، شناگر، کشتی)
برف (کوهستان، یخ، اسکی‌باز)

(این دو کلمه را داخل کادر زیر بنویسید و بین آنها فاصله بگذارید.)

19 / 35

تست هوش
شکل حذف شده، کدام است؟

20 / 35

به‌جای علامت سؤال چه عددی باید قرار دارد؟
\[0,1,2,4,6,9,12,16,?\]

21 / 35

تست هوش
به‌جای علامت سؤال چه عددی باید قرار داد؟

22 / 35

به‌جای علامت سؤال چه عددی باید قرار داد؟
\[6\frac{7}{8},\,2\frac{9}{16},\,5\frac{5}{8},\,3\frac{13}{16},\,4\frac{3}{8},\,?\]

23 / 35

در جدول زیر افقی یا عمودی (نه مورب) پشت هم پیش روید و یک کلمه‌ی 12حرفی پیدا کنید. ابتدا نقطه‌ٔ شروع و همین‌طور حروف جاافتاده را پیدا کنید. سپس کلمهٔ \(12\)حرفی را در کادر زیر بنویسید.
تست هوش

24 / 35

در جای خالی، کدام گزینه را باید قرار داد؟

تست هوش

25 / 35

کدام حرف روبه‌روی حرفی که ساعتگرد دو حرف بعد از حرف مقابل «ث» است، قرار دارد؟
تست هوش

26 / 35

کلید $A$ لامپ‌های \(1\) و \(2\) را «روشن‌-خاموش» یا «خاموش-روشن» می‌کند.
کلید $B$ لامپ‌های \(2\) و \(4\) را «روشن‌-خاموش» یا «خاموش-روشن» می‌کند.
کلید $C$ لامپ‌های \(1\) و \(3\) را «روشن‌-خاموش» یا «خاموش-روشن» می‌کند.

بعد از اینکه به‌ترتیب کلیدهای \(C\)، \(A\)، و \(B\) را فشار داده‌ایم، لامپ‌های شکل ۱، به شکل ۲ تغییر وضعیت داده‌اند. (دایره‌های سفید به‌معنای روشن بودن لامپ‌ها و دایره‌های سیاه به‌معنای خاموش بودن آنهاست.)

کدام کلید کار نکرده است؟

27 / 35

دقیقاً 48 دقیقهٔ پیش، به‌اندازهٔ دوبرابر دقایقی که الان تا ساعت \(12\) ظهر مانده،‌ از ساعت \(9\) صبح گذشته بود. چند دقیقهٔ دیگر، ساعت \(12\) ظهر می‌شود؟

28 / 35

در شکل زیر، چند خط وجود دارد؟
تست هوش

29 / 35

کدام‌یک با بقیه فرق دارد؟

30 / 35

کدام‌یک از کلمات زیر بیشترین تضاد را با «نهی کردن» دارد؟

31 / 35

با جابه‌جاییِ حروف کدام عبارت (عبارت‌های) زیر، نوعی غذا ساخته می‌شود؟

32 / 35

کدام‌یک با بقیه فرق دارد؟

33 / 35

دو کلمه پیدا کنید (از هر پرانتز یکی) به‌طوری که ارتباط کلمهٔ پرانتز اول با کلمهٔ قرمزرنگ، مثل ارتباط کلمهٔ پرانتز دوم با کلمهٔ سبزرنگ باشد.
گِرَم (انرژی، وزن، مقیاس)
گره (آب، طناب، سرعت)

(این دو کلمه را داخل کادر زیر بنویسید و بین آنها فاصله بگذارید.)

34 / 35

کدام عدد با بقیه فرق دارد؟

35 / 35

تست هوش
قسمت حذف شده، کدام است؟

امتیاز شما

آزمون‌های هوش بی‌نظیر


پس از اینکه کتاب های هوش ET را خواندید، اگر خواستید با چند تست‌ هوش سخت‌‌ و پیشرفته نیز آشنا شوید، در آزمون‌های هوش آنلاین (رایگان!) سایت تکمیلی شرکت کنید.

آزمون‌های هوش پیشرفته

برای مشاهدهٔ آزمون‌های هوش پیشرفتهٔ دیگر، روی لینک زیر کلیک کنید.

۱۲ آزمون‌ هوش آنلاین (رایگان)


پاسخگویی به پرسش‌ها شما

سایت تکمیلی به پرسش‌های شما دربارهٔ کتاب‌های هوش ET پاسخ می‌دهد. سؤالات خود را در قسمت کامنت‌های زیر بنویسید.


کتاب هوش et

فرصت استثنایی برای همهٔ دانش‌آموزان و معلمان

تلفن پشتیبانی و مشاوره: 09108360609

علیرضا علیپور

ثبت‌نام در کلاس‌های دکتر علیپور

کتاب جادوی مریم

اطلاعات بیشتر و لینک خرید کتاب

المپیاد ریاضی

ریاضی تکمیلی

 

ویدئوی هفته

آیا فقط یک عدد چهاررقمی با خاصیت ۶۱۷۴ وجود دارد؟

ارسال پاسخویدئوهای بیشتر

 

مسئلهٔ هفتهٔ بیست‌وششم

مسئلهٔ هشت وزیر. چگونه \(8\) وزیر را در یک صفحهٔ شطرنج قرار دهیم به‌ طوری‌که هیچ‌کدام دیگری را تهدید نکند.

هشت وزیر

ارسال پاسخمسائل بیشتر

81 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

سلام برا ششم کتاب هوش et را فقط بخریم یا فرمول یک هم نیاز هست؟

پاسخ نامه کتاب هوش فرازمینی ET بخش ریاضی مبحث استعداد کفایت داده بخش زوج و فرد و بخش پذیری در کتاب نیست و در اپلیکیشن بهتر از خودم هم نبود. لطفا پاسخ نامه را ارسال کنید.

برام نهم، هوش ET کافیه؟ یا فرمول یک هم بگیریم؟