ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم و آزمون تیزهوشان ششم به هفتم سال تحصیلی 1401-1400 هنوز آغاز نشده است. اطلاعات تکمیلی دربارهٔ آزمون تیزهوشان به‌زودی در وب‌سایت رسمی آزمون تیزهوشان، azmoon.medu.ir، منتشر می‌‌شود. آخرین خبر سایت رسمی آزمون تیزهوشان به شرح زیر است:

قابل توجه دانش آموزان عزیز و خانواده های محترم

ثبت نام آزمون های ورودی مدارس سمپاد در سال تحصیلی ۰۱-۱۴۰۰ هنوز آغاز نشده است.

بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، دستورالعمل ثبت نام و شرکت در آزمونهای ورودی دبیرستانهای دوره اول و دوم استعدادهای درخشان در سال تحصیلی ۰۱-۱۴۰۰، در حال تدوین و آماده‌سازی بوده و به محض نهایی شدن در اواسط اسفندماه در اختیار استانها و مدارس قرار خواهد گرفت. زمان ثبت نام و سایر شرایط و جزییات مربوط به آزمونها و پذیرش، در دستورالعمل مزبور تصریح شده و لذا اخبار منتشره در برخی سایت‌ها مبنی به شروع ثبت نام در سامانه azmoon.medu.ir مورد تأیید نیست.

دانش آموزان گرامی، لطفا اطلاعات و اخبار مربوطه را صرفا از طریق سامانه sampad.medu.ir پیگیری کنند‌.

لازم به ذکر است که دانش آموزان حتما باید در اولین فرصت، نسبت به دریافت رمز همگام خود ازمدرسه اقدام نموده و آن را تا زمان آغاز ثبت نام و در مراحل بعدی نزد خود نگه دارند.

اطلاعیهٔ مهم آموزش و پرورش استان یزد دربارهٔ آزمون تیزهوشان

بدینوسیله به اطلاع میرساند دستورالعمل آزمون ورودی دبیرستان های دوره اول و دوم استعدادهای درخشان برای سال تحصیلی 401-1400 درحال تدوین و آماده‌سازی بوده و به محض نهایی شدن که مطابق سنوات گذشته نیمه اسفند می‌باشد طی بخشنامه رسمی به استانها ابلاغ خواهد شد و البته ممکن است به دلیل ملاحظات ستاد کرونا به فروردین 1400 موکول گردد. لذا هرنوع گمانه زنی یا خبرپراکنی در ارتباط با این قسمت از امور سمپاد، صرفاً مصرف تبلیغاتی برای برخی مدارس، آموزشگاهها یا تجار آموزشی دارد و البته طبیعتا محل ابهام یا سوال برای والدین پیگیر هم خواهد بود.
خواهشمند است اخبار مربوط به زمان فرآیند ثبت نام را از اداره استعدادهای درخشان استان و سایت این اداره به نشانی www.yazdsampad.com و یا با شماره 03538249400و وبسایت رسمی اداره کل آموزش و پرورش استان به آدرس yazdedu.ir جویا شوید نه از سایت های هدایت شده و کانالهای موجود دیگر
لذا به شما والدین گرامی توصیه می شود از مراجعه به وبسایتها و مراکزی تحت عنوان مشاوره ازمون سمپاد که عمدتا با استفاده از پیش شماره تلفن ۹۰۹۹ موجبات تحمیل هزینه های گزاف پول تلفن ثابت را در پی خواهد داشت به جد اجتناب فرمایید.

سایت رسمی ادارهٔ تیزهوشان سایت رسمی آزمون تیزهوشان


 

دانلود دفترچه سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم سال‌های گذشته

آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ، در سال‌های ۹۷، ۹۸، و ۹۹ به‌صورت سوال هوش بوده است. آزمون سال ۹۷ فاجعه‌بار بود و بررسی مسائل آن هیچ ارزشی ندارد. برای دانلود رایگان دفترچه آزمون سال‌های ۹۸ و ۹۹ (به‌همراه پاسخ‌نامهٔ کلیدی) روی لینک‌ زیر کلیک کنید.

دانلود دفترچه آزمون های تیزهوشان ششم ۹۸ و ۹۹

دانلود دفترچه سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم سال‌های گذشته

همهٔ دفترچه‌های آزمون‌های تیزهوشان نهم به دهم در نظام جدید آموزشی (شش‌، سه، سه)، به‌همراه پاسخ‌نامهٔ کلیدی آنها در قالب یک فایل PDF کم‌حجم، جمع‌آوری شده است که می‌توانید از طریق لینک زیر، آن را دانلود کنید.

دانلود دفترچه آزمون های تیزهوشان نهم ۹۵ تا ۹۹


سوال هوش در آزمون تیزهوشان

در سال‌های ۹۷، ۹۸، و ۹۹ همهٔ سوالات آزمون تیزهوشان ششم، سوال هوش بوده است. و در سال ۹۹، نیمی از سوالات آزمون تیزهوشان نهم، سوال هوش بوده است. بنابراین، مهم‌ترین مبحث در آزمون‌های تیزهوشان، سوال هوش است. و شرکت‌کنندگان در این آزمون باید کتاب مناسبی در این زمینه انتخاب کنند.

بهترین کتاب هوش برای آزمون تیزهوشان

در بین کتاب‌های هوش موجود در بازار، بی‌شک کتاب‌های هوش ET بهترین و جامع‌ترین کتاب‌های هوش هستند. علی قصاب، نویسندهٔ کتاب‌های هوش ET، سال‌ها طراح سوالات آزمون ورودی تیزهوشان بوده است. با اینکه او در سه سال اخیر، طراح سولات آزمون تیزهوشان نبوده است، اما درصد قبولی دانش‌آموزان علی قصاب در دو سال گذشته، خیره‌کننده است. و برنامهٔ او برای تقویت هوش و خلاقیت بسیار ارزشمند است. ویدئوی زیر، مصاحبهٔ کوتاه علی قصاب با صدا و سیما است.

 

برای آشنایی بیشتر با علی قصاب و کتاب‌های هوش ET، روی لینک زیر کلیک کنید.

بررسی کتاب هوش ET و خرید ارزان آن!

دانلود اپلیکیشن بهتر از خودم

با دانلود رایگان اپلیکیشن بهتر از خودم، از امکانات متنوعی که نویسندهٔ کتاب‌های هوش ET ششم و نهم در اختیار شما قرار داده است، بهره‌مند شوید!

دانلود اپلیکیشن بهتر از خودم


آزمون تیزهوشان نهم


شرکت اجباری دانش‌آموزان سمپاد در آزمون تیزهوشان نهم به دهم؟

در سال‌های گذشته، همیشه دانش‌آموزان سمپاد از آزمون ورودی دهم معاف بوده‌اند. امسال نیز، مانند سال‌های گذشته، شایعاتی وجود دارد که نهمی‌های سمپادی باید در آزمون ورودی دهم شرکت کنند. البته، عجیب است که چنین شایعاتی در برخی از شهرها هست و در برخی از شهرها نیست!
نظرات شما دربارهٔ این شایعات چیست؟ لطفاً نظرات خود را در قسمت کامنت‌های زیر، بنویسید. و بگویید که از چه شهری هستید.

تجزیه عبارتهای جبری


توصیه‌هایی برای آزمون تیزهوشان نهم به دهم

در آزمون‌های مسابقه‌ای که تعداد دروس آن زیاد هستند، همیشه یکی از مهم‌ترین درس‌ها، ریاضی است. زیرا بیشتر دانش‌آموزان در ریاضی مشکل دارند و نمرهٔ آنها در این درس، کم می‌شود! بنابراین، اگر کسی نمرهٔ بالایی در درس ریاضی داشته باشد، در رتبهٔ او تأثیر زیادی خواهد داشت.
برای اینکه در درس ریاضی آزمون‌های مسابقه‌ای (مانند آزمون تیزهوشان) موفق باشید، صرفاً استفاده از کتاب‌های تست بازارای نمی‌تواند ریاضی شما را تقویت کند. بلکه باید از برنامه‌هایی که مهارت حل مسئلهٔ شما را افزایش می‌دهند نیز استفاده کنید. برنامه‌های سایت تکمیلی می‌توانند مهارت شما را در حل مسئله تقویت کنند. تعدادی از این برنامه‌ها، در زیر آمده است.

۱. مسابقات ریاضی آنلاین

مسابقات ریاضی آنلاین سایت تکمیلی با عنوان \(\pi\;{\rm clásico}\)، با هدف تقویت مهارت حل مسئله برگزار می‌شود. سؤالات این مسابقه طوری طراحی می‌شوند که همهٔ افراد با سطح دانش‌ معمولی بتوانند در آن شرکت کنند.

با اعضای خانواده در پای کلاسیکو شرکت کنید تا این تجربه برایتان لذت‌بخش‌تر باشد.

آرشیو مسابقات قبلی

برای نمونه، مسابقهٔ هفتهٔ قبل در زیر آورده‌ایم.

مسابقهٔ ریاضی - هفتهٔ اول - ۷ اسفند ۹۹

به پای‌ کلاسیکو خوش آمدید!

مسابقه ریاضی

زمان مسابقه: ۱۰۰ دقیقه

تعداد سؤالات: ۱۰ سؤال

امتیاز هر سؤال

سؤال‌های ۱، ۲، ۳، و ۴: ۳ امتیاز
سؤال‌های ۵، ۶، ۷، و ۸: ۴ امتیاز
سؤال‌های ۹ و ۱۰: ۵ امتیاز

در انتهای مسابقه، حتماً روی «مشاهدهٔ نتیجه» کلیک کنید تا نمرهٔ شما ثبت شود.

مشخصات خود را با دقت وارد کنید تا در صورتی که برنده شدید، برای ارسال جایزه مشکلی پیش نیاید.

تلفن همراه را با اعداد انگلیسی وارد کنید.

1 / 10

فرض کنیم زمین به شکل کرهٔ کامل، و طول خط استوا \(40000\) کیلومتر باشد.

یک شرکت تلفن، خطی به فاصلهٔ $3$ متری زمین در سراسر دایرهٔ استوا کشیده است. برای پیشگیری از خرابی‌های پی‌در‌پی، یکی از مهندسان شرکت پیشنهاد کرد که ارتفاع خط تلفن از سطح زمین را دو متر افزایش دهند. مدیر شرکت قبول نکرد. او گفت: «هزینهٔ سیمی که باید اضافه شود زیاد می‌شود، زیرا قیمت هر متر سیم $20$ هزار تومان است». مهندس قبول کرد که هزینهٔ اضافی را خودش بپردازد!

این پیشنهاد حدوداً چقدر برای مهندس هزینه دارد؟ عدد پی را $3.14$ در نظر بگیرید. (\(\pi\approx3.14\))

مسابقات ریاضی

راهنمایی: می‌دانیم محیط دایره‌ای به شعاع \(r\) برابر \(2\pi r\) و یا تقریباً \(6.28r\) است.

2 / 10

در طول شبانه‌روز، چند بار زاویۀ بین عقربه‌های ساعت‌شمار و دقیقه‌شمار $90$ درجه می‌شود؟

3 / 10

در جدول ضرب \(10\times10\)، چند عدد دورقمی وجود دارد که فقط یک‌بار دیده می‌شود؟

4 / 10

\(50\) مهرهٔ قرمز، \(50\) مهرهٔ آبی، و \(50\) مهرهٔ سبز داریم. علی \(30\) مهره را جدا کرده و در یک کیسه می‌ریزد. او ادعا می‌کند که از هر \(5\) مهرهٔ درون کیسه حداقل \(1\) مهره قرمز و حداکثر \(1\) مهره سبز است. حداکثر تعداد مهره‌های آبی درون کیسه چندتاست؟

5 / 10

در شکل زیر، مجموع همهٔ زاویه‌های حاده چند درجه است؟ (بزرگ‌ترین مثلث، متساوی‌الاضلاع است.)

6 / 10

سعید تعداد زیادی مکعب رنگی $1\times 1\times 1$ دارد. او می‌خواهد با استفاده از $27$ مکعب کوچک، یک مکعب $3\times 3\times 3$ بسازد به‌طوری‌که هر دو مکعبی که حداقل در یک رأس مشترک‌اند، همرنگ نباشند. سعید حداقل باید چند رنگ مکعب داشته باشد؟

7 / 10

شش دایره روی یک مثلث به‌صورت زیر قرار داده‌ایم. اعداد \(1\)، \(2\)، \(3\)، \(4\)، \(5\)، و \(6\) را طوری درون دایره‌ها می‌نویسیم که مجموع اعداد هر سه دایره که روی یک ضلع مثلث هستند، برابر \(10\) شود. مجموع اعدادی که درون سه دایرهٔ وسط ضلع‌ها نوشته می‌شوند، برابر با کدام عدد (عددهای) زیر می‌تواند باشد؟

8 / 10

از روی هم قرار دادن دو مربع هم‌اندازه در صفحه، حداکثر سه مربع می‌توان ساخت:
مسابقه ریاضی
از روی هم قرار دادن سه مربع هم‌اندازه در صفحه، حداکثر چند مربع می‌توان ساخت؟

9 / 10

جرج و ویلیام همراه همسرانشان، کاترین و الیزابت، چند بسته شکلات خریده‌اند.

پس از خرید، جرج یادآور شد که مقدار پولی که به دلار برای هر بسته داده برابر با تعداد بسته‌های شکلاتی است که خریده است. وقتی فهمیدند این وضعیت در مورد سه نفر دیگر، یعنی ویلیام، کاترین و الیزابت، هم پیش آمده بسیار تعجب کردند.

می‌دانیم که هر زوج $65$ دلار خرج کرده است، ویلیام یک بسته بیشتر از کاترین خریده، و الیزابت فقط یک بسته شکلات خریده است.

جرج چند بسته شکلات خریده است؟

شکلات

10 / 10

در چهارضلعی \(ABCD\)، دو قطر \(AC\) و \(BD\) یکدیگر را در نقطهٔ \(E\) قطع کرده‌اند. می‌دانیم سه پاره‌خط \(AB\)، \(BC\)، و \(BD\) برابرند و اندازهٔ زاویهٔ \(CBD\) دو برابر اندازهٔ زاویهٔ \(DBA\) است.

دوازده زاویهٔ داخلی مثلث‌های \(AEB\)، \(BEC\)، \(CED\)، و \(DEA\) را در نظر بگیرید. اگر اندازهٔ همهٔ این دوازده‌تا زاویه، برحسب درجه، اعدادی صحیح باشند، و بدانیم اندازهٔ دقیقاً شش‌تا از این زاویه‌ها، برحسب درجه، عددی اول است، آن‌وقت حاصل‌جمع همهٔ مقدار‌های ممکن برای زاویهٔ \(DCA\) چیست؟

(برای حل این مسئله، به قضیهٔ مجموع زاویه‌های مثلث و قضیهٔ مثلث متساوی‌الساقین نیاز دارید.)

امتیاز شما

برای شرکت در پای‌ کلاسیکو، مشاهدهٔ آرشیو مسابقات، و آشنایی با شرایط آن روی تصویر زیر کلیک کنید.

آزمون تیزهوشان نهم

۲. آزمون‌های آنلاین سایت تکمیلی

آزمون‌های آنلاین ابزارهای بسیاری مناسبی هستند که دانش‌آموزان با استفاده از آنها می‌توانند مشکلات خود را پیدا کنند. برای آشنایی با سامانهٔ ری‌آزمون سایت تکمیلی روی تصویر زیر کلیک کنید.

آزمون آنلاین

ری‌آزمون زیر، برای آزمون تیزهوشان سال ۹۹ طراحی شده بود.

4936

آزمون ریاضی شبیه‌ساز تیزهوشان نهم به دهم ۹۹

سؤالات این آزمون‌ها از مسائل آزمون‌های هماهنگ سمپاد در سال‌های گذشته، انتخاب می‌‌شوند.

تعداد سؤالات: ۱۰تا
زمان آزمون: ۱۵ دقیقه

با کلیک روی «مشاهدهٔ نتیجه» نمرهٔ شما و پاسخ‌ها نمایش داده می‌شود.

بارها و بارها این آزمون را تکرار کنید؛ پرسش‌ها عوض می‌شوند!

1 / 10

در مستطیل زیر، دو مثلث قائم‌الزاویهٔ همنهشت رسم شده است. اگر طول و عرض مستطیل \(16\) و \(5\) سانتی‌متر باشد، مساحت ناحیهٔ هاشورخورده چقدر می‌شود؟

2 / 10

مثلث متساوی‌الاضلاع به ضلع \(10\) است. از نقطهٔ \(D\) پاره‌خط‌های \(DE\)، \(DF\)، و \(DG\) را موازی اضلاع مثلث رسم کرده‌ایم. حاصل‌جمع طول این سه‌ پاره‌خط کدام است؟

3 / 10

چندتا از اعداد زیر گویا هستند؟
\[\frac{2}{3},\;-3,\;\frac{\frac{-2}{3}}{\frac{-5}{4}},\;\frac{0}{1},\;\frac{3}{-5},\;0.1\]

4 / 10

بردارهای $\overset{\rightarrow}{a}$، $\overset{\rightarrow}{b}$، و $\overset{\rightarrow}{c}$ به‌صورت زیر هستند. اگر از مبدأ مختصات با بردار انتقال $13\overset{\rightarrow}{a}-20\overset{\rightarrow}{b}+14\overset{\rightarrow}{c}$ حرکت کنیم، مجموع طول و عرض نقطه انتهایی کدام است؟

5 / 10

کدام گزینه نمایش مجموعهٔ \(\{\frac{1}{2},\frac{2}{3},\frac{3}{4},\frac{4}{5},\frac{5}{6},\dots\}\) با نمادهای ریاضی است؟

6 / 10

$\frac{2}{3}$ عددی از $\frac{1}{5}$ آن $\frac{2}{7}$ بیشتر است. آن عدد کدام است؟

7 / 10

در بین هر \(10\) عدد طبیعی متوالی ...

8 / 10

کمترین تعداد علامت جمع مورد نیاز برای نمایش حاصل عددی عبارت زیر کدام است؟ (در این نمایش تنها می‌توانید از ارقام، نمادهای عمل $+$ و عملگر $\sqrt{~~~~}$ استفاده کنید.)
\[\sqrt{1}+\sqrt{2}+\sqrt{3}+\sqrt{4}+\dots+\sqrt{75}\]

9 / 10

مطابق شکل، نقاط \(A\)، \(B\)، \(C\)، \(D\)، \(E\)، و \(F\) با فاصله‌های مساوی روی محور اعداد مشخص شده‌اند. اگر نقطهٔ \(A\) نشان‌دهندهٔ عدد \(-\frac{1}{3}\) و نقطهٔ \(F\) نشان‌دهندهٔ عدد \(\frac{1}{2}\) باشد، نقطهٔ \(B\) کدام عدد را نشان می‌دهد؟

10 / 10

در تساوی داده شده مقدار $x$ برابر چه عددی است؟
\[\Big(\frac{5}{2}x-\frac{2}{5}\Big)=\Big(\frac{3}{7}x+\frac{7}{3}\Big)\]

امتیاز شما

میانگین نمرات: 12%


کامنت‌های کابران سال‌های گذشتهٔ سایت تکمیلی

۳. کتاب‌های ریاضیات تکمیلی رسمی تیزهوشان

در بیشتر مسائل کتاب‌های ریاضیات تکمیلی، برخلاف کتاب‌های ریاضی بازاری، خیلی عمیق به مباحث ریاضی سال‌های هفتم، هشتم، و نهم، پرداخته شده است. از طرفی، در مسائل مشکل‌تر این کتاب‌ها از مباحث دورهٔ دوم دبیرستان استفاده نشده است.
در سایت تکمیلی، راهنمای حل همهٔ مسائل کتاب‌های ریاضیات تکمیلی سمپاد به‌صورت کاملاً تشریحی، موجود است. علاوه‌ بر آن، نویسندهٔ راه‌حل‌ها، تقریباً به همهٔ پرسش‌هایی که کاربران دربارهٔ راه‌حل‌ها پرسیده‌اند پاسخ داده است و پاسخ خواهد داد.

 

شباهت سؤالات آزمون‌های سال‌های گذشته با مسائل کتاب‌های تکمیلی سمپاد

آزمون تیزهوشان نهم به دهم

طبیعی است که سبک سؤالات آزمون‌های تیزهوشان به کتاب‌های رسمی سمپاد شبیه است؛ و منطقی است که داوطلب آزمون تیزهوشان باید به کتاب‌های رسمی سمپاد مسلط باشد. زیرا اگر به مطالب درسی سمپاد مسط باشد، پس از قبولی در آزمون در سطح دانش‌آموزانی خواهد بود که دورهٔ اول متوسطه را در سمپاد گذرانده‌اند.

در زیر، نمونه‌های دیگری از سؤالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم را که مشابه مسائل کتاب‌های ریاضیات تکمیلی هستند، مشاهده می‌کنید.

آزمون تیزهوشان نهم به دهم

توجه داشته باشید که شباهت سؤالات آزمون به یک کتاب اهمیت زیادی ندارد. کتاب خوب، کتابی است که توانایی حل مسئله را در شما افزایش دهد.
در سایت تکمیلی و با بحث با نویسندهٔ مطلب، توانایی شما در حل مسائل سخت، افزایش پیدا خواهد کرد.

۴. آزمون‌های هماهنگ کشوری مدارس تیزهوشان

در دورهٔ جدید نظام آموزشی (شش‌، سه‌، سه)، آزمون های پیشرفت تحصیلی سمپاد همه ساله، به‌غیر از سال تحصیلی 98-97، در دو مرحله برگزار شده است. در زیر، لینک دانلود دفترچهٔ آزمون‌ها را (به‌همراه پاسخ‌نامهٔ کلیدی)، قرار داده‌ایم.
هفتم ۹۳ تا ۹۷ هفتم بهمن ۹۸

هشتم ۹۳ تا ۹۷ هشتم بهمن ۹۸

نهم ۹۴ تا ۹۷ نهم بهمن ۹۸

همچنین، پاسخ‌نامهٔ تشریحی مسائل ریاضی این آزمون‌ها، در سایت تکمیلی موجود است.

۵. درسنامه‌های ریاضی

درسنامه‌های ریاضی سایت تکمیلی در حال نگارش و تولید هستند و کار نگارش تعداد از آنها به اتمام رسیده است. برای یادگیری مفهومی و عمیق ریاضیات و همچنین رفع مشکلات خود در این درس، حتماً از این درسنامه‌ها استفاده کنید. برای مشاهدهٔ درسنامه‌های سایت تکیملی روی تصویر زیر کلیک کنید.

آزمون تیزهوشان

۶. مسئلهٔ هفته

در بخش مسئلهٔ هفتهٔ سایت تکمیلی، تعدادی مسئلهٔ خوب وجود دارد. کاربران می‌توانند راه‌حل‌های تشریحی خود را در قسمت‌ کامنت‌های هر مسئله، بنویسند. همچنین، راه‌حل‌های بقیهٔ کاربران را بخوانند و دربارهٔ آنها بحث کنند. برای مشاهدهٔ این مسائل، روی لینک زیر، کلیک کنید.

مسئلهٔ هفته

۷. آزمون‌های هوش برای افراد واقعاً باهوش!

پس از اینکه کتاب‌های هوش ET را خواندید، اگر خواستید با چند تست‌ هوش سخت‌‌ و پیشرفته نیز آشنا شوید، در آزمون‌های هوش آنلاین (رایگان!) سایت تکمیلی شرکت کنید.

آزمون‌های هوش پیشرفته

برای مشاهدهٔ آزمون‌های هوش پیشرفتهٔ دیگر، روی لینک زیر کلیک کنید.

۱۲ آزمون‌ هوش آنلاین (رایگان)کتاب هوش فرازمینی et

مسابقه‌های ریاضی آنلاین

پنج‌شنبه‌ها ساعت ۱۵

جایزه‌های این هفته (پنج‌شنبه ۱۴ اسفند)

نفر اول، ۵۰ هزار تومان وجه نقد

نفر دوم، یک جلد کتاب کمیاب

نفر سوم، یک کمیو به ارزش ۵۰۰ هزار تومان

پای کلاسیکو

مسئلهٔ هفته

یک مکعب‌مستطیل توپُر \(8\times8\times n\)، از مکعب‌های \(1\times1\times1\) ساخته شده است. فرض کنید \(A\) مساحت کل مکعب‌مستطیل، و \(B\) مجموع مساحت کل مکعب‌های \(1\times1\times1\) سازندهٔ مکعب‌مستطیل باشد. همهٔ \(n\)هایی را پیدا کنید که برای آنها، \(\frac{B}{A}\) عددی طبیعی باشد.


راهنمایی: شکل زیر، مثالی است که در آن \(n=5\). در این مثال، \(\frac{B}{A}\) عددی طبیعی نیست!


ارسال پاسخمسائل بیشتر

معرفی کتاب

سرگذشت یک پژوهش علمی
بهترین هدیه برای علاقه‌مندان به تحقیق و پژوهش


عمو پترس

دربارهٔ کتابکتاب‌های بیشتر

پیشرفت تحصیلی سمپاد ۹۹

کتاب هوش ET

272 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

salam.bebakhshid doroste ke parsal az danesh amozan sampadi ham emtehan vroodi gereftand?????

mamnoon lotf kardin

سلام به همگی . ما مدرسه فرزانگان امین دو اصفهانیم.
ببینید مدیر ما پارسال میگفتن امتحان برای ماها که امسال نهمیم هست. چونکه انگار رییس سمپاد قبلی میگفته که ورودی که از ما گرفتن خوب نبوده امسال حتما میگیرن امتحانو. اما چون رییس عوض شده فعلا هیچ اطلاعی ندارن. این از مدیر.
و من یه انتقادی که داشتم اینه ببخشید ولی مگه دست مابوده که امتحانی که ازمون گرفتن چی بوده! بعد تازه از خرداد تا شهریور داشتن بازی در می آوردن که امتحان هست و نیست و هوشه و هوش نیست و اینا و… بنابر این با این مسخره بازیایی که در اوردن تنها یه تعدادی درس خوندنو ول نکردن و همچنان خوندن که اونا همونایی بودن که پذیرفته شدن. از جمله خودم که همه سوالا رو درست زدم بجز یکی که اون سوالم اینقدر زیراکسی که گرفته بودن بی کیفیت بود که عکس واضح نبود.. بنابر این محترمانه به دوستان غیر سمپادی میگم که اگر واقعا میخوان بیان سمپاد امسال وقتشه و میتونن درس بخونن و بیان… اینقدر به سازمان فشار نیارن که بخوان از ماهم امتحان بگیرن… چون فقط کارو برای ما سخت میکنن و هیچ فایده ای برای خودشون نداره…

سلام
لینک این مقاله با مقاله مربوط به مسابقه ریاضی جا به جا شده!
اگر امکان دارد اصلاح کنید

سلام
بچه های سمپادی هنوز هیچ بخشنامه ای به طور رسمی اعلام نکرده که آیا ما آزمون ورودی تیزهوشان داریم یا نه و فعلا هیچ اظهار نظری در این مورد قابل قبول نیست .
دوستان پارسال مدیر مدرسه ما اعلام کرد که ما باید آزمون بدیم .
ان شاءالله که نباشه و ما به خیال راحت این سال رو بگذرونیم .
به امید موفقیت برای همه بچه ها ……

سلام به مدارس سمپاداعلام شده که دانش آموزان سمپادی نهم امسال آزمون ندارند نگران نباشید

ممنون از اطلاع رسانی تون 🥰🥰

سلام- ببخشید-در مورد چگونگی ازمون ترم دوم سال که از سمپاد میومد مدیر شما اطلاعی در مورد چگونگی ان در امسال دادن یا خیر؟

به نظر من هم حداقل امسال به خاطره کرونا از سمپادی ها نمیگیرن چون تجمع زیاد میشه و خطرناک هست

به نظر من بخاطر کرونا از ما نگیرن ( چون تزدیک به ۱۵۰۰۰ نفر باید به حوزه های امتحانی اضافه بشن ) !

. سلام خسته نباشید
ببخشید میخواستم نظر خود سایت تکمیلی و مشاورانش و بدونم. آیا از نظر سایت و مشاوران دانش آموزان تیزهوشان نهم برای ورود به دهم آزمون دارند ؟

سلام و درود یعنی شما مطمئنید ؟!که آزمون واسه نهمی ها ی سمپاد که در سال 1397 از آزمون چرت استعداد تحلیلی برای ورود به سمپاد پایه دهم آزمون ندارند ؟؟ شایدم نیست اونقدر تو گوش ما خوندن آزمون دارینا به همین راحتی هم نمی تونین وارد تیزهوشان دوره دوم بشین شرایط نهمی های سال گذشته فرق داشت و اینا دارم دیوونه میشم ب_ب با این آزمن پیشرفت تحصیلی افتضاحشون ! واسه قلمچی گاج و… عصر آزمون اعلام نتایجه دفترچه پاسخ هنگام خروج از آزمون میدن ولی سمپاد -_-… وضع درس دادنم دیگه چی بگم علئم تکمیلی با سختی 2 تا درس اونم فقط شیمی خوندیم ریاضی تکمیلی معلم نداشت مدیر اونم از روی پاسخنامه که معلمهای سمپاد نوشتن داره توضیح میده یه صلوات ختم کنید *_*

تو رو خدا سایت تکمیلی اگر اطلاعی دارن بگن چون زمان صدور دفترچه به تعویق افتاده فکر می کنم شاید تغییراتی نسبت به سال هایقبل داره انجام یشه بخشنامه هم مث اعلام نتایج پیشرفت تحصیلی داره من روبه فنا میده😩😖

خیلی ممنون

سلام دوست عزیر ، اصلا نگران نباشید به دلیل تعویق ها در آزمون دیگر از جمله المپیاد های علمی ، کار رسیدگی به آزمون های تیزهوشان به تعویق افتاده است.

پس قضیه آزمون واس منتفیه؟ حدس نه ها خبر قطعی دارین؟

⭕️اطلاعیه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ( سمپاد )

با سلام و احترام
بدینوسیله به اطلاع میرساند دستورالعمل آزمون ورودی دبیرستان های دوره اول و دوم استعدادهای درخشان برای سال تحصیلی 401-1400 درحال تدوین و آماده سازی بوده و به محض نهایی شدن که مطابق سنوات گذشته نیمه اسفند می باشد طی بخشنامه رسمی به شهرستانها و مناطق ابلاغ خواهد شد و البته ممکن است به دلیل ملاحظات ستاد کرونا به فروردین 1400 موکول گردد. لذا هرنوع گمانه زنی یا خبرپراکنی در ارتباط با این قسمت از امور سمپاد، صرفا مصرف تبلیغاتی برای برخی مدارس، آموزشگاهها یا تجار آموزشی دارد و البته طبیعتا محل ابهام یا سوال برای والدین پیگیر هم خواهد بود.
خواهشمند است اخبار مربوط به زمان فرآیند ثبت نام را از وبسایت رسمی اداره کل آموزش و پرورش استان جویا شوید
لذا به شما والدین گرامی توصیه می شود از مراجعه به وبسایتها و مراکزی تحت عنوان مشاوره ازمون سمپاد که عمدتا با استفاده از پیش شماره تلفن ۹۰۹۹ موجبات تحمیل هزینه های گزاف پول تلفن ثابت را در پی خواهد داشت به جد اجتناب فرمایید.

با تشکر
✅ اداره استعدادهای درخشان

قابل توجه دانش آموزان عزیز و خانواده های محترم :
ثبت نام آزمون های ورودی مدارس سمپاد در سالتحصیلی ۰۱-۱۴۰۰ هنوز آغاز نشده است.
 
 بر اساس  اعلام روابط عمومی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، دستورالعمل ثبت نام و شرکت در آزمونهای ورودی دبیرستانهای دوره اول و دوم استعدادهای درخشان در سال تحصیلی ۰۱-۱۴۰۰، در حال تدوین  و آماده سازی بوده و به محض نهایی شدن در اواسط اسفندماه در اختیار استانها و مدارس قرار خواهد گرفت. زمان ثبت نام و سایر شرایط و جزییات مربوط به آزمونها و پذیرش، در دستورالعمل مزبور تصریح شده و لذا اخبار منتشره در برخی سایت ها مبنی به شروع ثبت نام در سامانه azmoon.medu.ir  مورد تایید نیست.
دانش آموزان گرامی، لطفا اطلاعات و اخبار مربوطه را صرفا از طریق سامانه  sampad.medu.ir  پیگیری کنند‌.
 

لازم به ذکر است که دانش آموزان حتما باید در اولین فرصت، نسبت به دریافت رمز همگام خود ازمدرسه  اقدام نموده و آن را تا زمان آغاز ثبت نام و در مراحل بعدی نزد خود نگه دارند

زمان ثبت نام تیزهوشان دهم ۱۴۰۰۱۴۰۱ کی است؟

سلام به احتمال قوی نیمه اسفندماه خواهدبود و شرایط ثبت نام مانند سالهای گذشته است ودانش آموزان سمپادی از آزمون معافند

سلام دوستان همگی وقتتون بخیر، آیا اگه بر فرض محال از دانش آموزان نهم امسال آزمون مجدد بگیرند آیا دانش اموزانی که با تکمیل ظرفیت از هفتم به هشتم رفتند هم شامل اون آزمون میشوند؟؟ چون هیچ حرف و حدیثی درباره آزمونی که ما دادیم نبود و کاملا استاندارد و طبق روال بود. ممنون میشم سریع پاسخ بدید.

بله اگر ازمون گرفته بشه ((که نمیگیرن !)) احتمالا از همه بگیرن

سلام
ثبت نام آزمون از 26 بهمن شروع شده و اگر لازم بود سمپادی ها هم بدهند 100 درصد تا الان اعلام میشد.
نگران نباشید.

سلام ببخشید خبر دارید که سمپادی ها ازمون نهم به دهم دارن یا نه؟
و اینکه پبشرفت تحصیلی واقعا براب نهم به دهم تاثیر داره
یعنی اگه پیرفت تحصیلی خوب ندهند نمیتونن دهم برن سمپاد؟

سلام دوست عزیز. طی این سالها که پیشرفت تحصیلی برگزار شده، نتیجه این آزمون تاثیری بر انتقال دانش آموزان پایه نهم تیزهوشان به دهم تیزهوشان نداشته است

اما سیاسیت ها هرسال فرق می کند. به هرحال برای سنجش خود هم که شده مطالعه داشته باشید

چرا بخشنامه نمیاد 😭😭؟!! من یکم مضطرب ام ، تکلیف مون رو روشن کنن دیگه 😩😓

سلام از شنبه هفته آینده تا 3 اسفند مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان است آیا تا حالا مشخص نشده که سمپادیا هم آزمون خواهند داد یا نه-_-؟

سلام مطمئن باشید سمپادی ها آزمون ندارند

خیلی ممنونم بله خبرش را از سایت معبتر خواندم (:

ببخشید میتونید لینکش رو بدید ؟ من خودمم سمپادم و همه ش استرس دارم که باید امتحان بدم یا نه 🙁

👍
سلام لطفا اگر کسی در مورد این که برای سمپادی ها هم آزمون نهم به دهم هست با نه؛ اطلاعی داره بگه (و اگر توانستید که لینک سایت رو هم بگید که عالی میشود)
ممنون

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان در ادامه به برخی شرایط دانش آموزان پایه های هفتم، هشتم و نهم مدارس سمپاد برای ادامه تحصیل در این مدارس اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس ضوابط معدل آنها در خردادماه کمتر از 16 نباشد، نمره ارزشیابی نوبت دوم یا شهریور آنان در هیچ یک از مواد درسی بدون ضریب کمتر از 12 نباشد و دانش آموزانی که معدل کل خردادماه آنها کمتر از 16 باشد اجازه ادامه تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان را نخواهند داشت و چنانچه دانش آموزان مذکور شرایط قبولی مدارس عادی را نیز نداشته باشند، در امتحانات شهریورماه این مدارس شرکت می کنند و با هر نمره یا معدلی به مدارس عادی هدایت خواهند شد.

آیا دانش آموزان پایه نهم مدارس تیزهوشان جهت ورود به پایه دهم این مدارس باید در آزمون شرکت کنند ؟

خیر . در صورت داشتن شرایط معدل مدارس اسعداد درخشان می توانند بدون شرکت در آزمون نهم به دهم در پایه دهم مدارس تیزهوشان تحصیل نمایند .
این واسه امسال گفته آزمون تیزهوشان نهمدهم 1400_1401

سلام وقت تون بخیر ببخشید آیا دفترچه ثبت نام مدارس سمپاد تاآخربهمن میاد. یا اینکه ثبت نام در سال جدید شروع میشه؟

درود ببخشید یک سوال داشتم، ایا امسال ازمون نمونه و تیزهوشان مثل سال گذشته جدا برگزار میشوند؟

سلام مجدد، ببخشید مزاحمتون میشم خبری در این مورد (مجزا بودن ازمون نمونه و تیزهوشان) منتشر شده؟ چون اگر بخوان مثل دوسال گذشته تلفیقی بگیرند خیلی بد میشه.

سلام اگر شرایط و ضوابط آزمون رو مطالعه کنید یه جاییش نوشته که دانش آموزانی که در تیزهوشان درس میخونن لازم به ثبت نام توی این آزمون نیستن و این یکم احتمال ازمون برای مارو کم میکنه خواستم لینک آپلود هم بزارم ولی انگار نشد بخش شرایط و ضوابط ثبت نام توجه 2 رو مطالعه کنید

سلام بخشنامه سمپاد ١٤٠٠نهم مثل اينكه اومده چون از ٢٦ام اغاز ثبت نام

جدی؟ میدونی بالاخره تکلیف ما چی میشه؟ به ما که هنوز چیزی نیومده

ببخشید اشتباه گفتم، میخواستم بگم به طور شفاهی اعلام کردند و هنوز به طور کتبی و رسمی بخشنامه ای نفرستادند.

سلام من تیزهوشان آیت الله میکشنی قم هستم و به ما خبر دادن که آقای طالبی رئیس اداره سمپاد قم به مدیران سمپاد در جلسه ای به طور رسمی اعلام کرده که امسال هم ما از آزمون نهم به دهم معاف هستیم. با تشکر از سایت خوبتون

سلام ببخشید مدرسه ما به ما اطلاع دادند که در27 بهمن امتحان برگزار میشود.میخواستم بپرسم که مدرسه خودش ثبت نام رو انجام میده یا باید خودمون ثبت نام کنیم؟

سلام، از کجا میتونم آزمون تیزهوشان و نمونه سال های گذشته رو همراه جوابیه دانلود کنم؟
لطفاکمکم کنید

سلام دوستان خسته نباشید.
حدودا یک ماه پیش رئیس سمپاد استان قم آقای طالبی طبق جلسه ای که با مشاوران و مدیران مدارس تیزهوشان داشتند به طور شفاهی اعلام کردند که تا به حال بخش نامه مکتوبی بنا بر برگزاری آزمون به دست ما نرسیده است .
و نظر بنده این است که اگر قرار بود آزمون باشد قطعا تا به حال بیان میشد و بخش نامه ای به دست مدارس سمپاد می‌رسید اما فعلا هنوز چیزی نرسیده است .
و نکته ای دیگر این است که به نظر شما برگزاری آزمون در دوران جولان کرونا دور از عقل و ذهن نیست .
با تشکر.
🌷🌹

با سلام لطفا عجله نکنید تا آخر بهمن به یقین نحوه ثبت نام مشخص خواهد شد

با سلام . نمی دونم اطلاع دارید یا نه ولی آزمون پیشرفت تحصیلی برگزار می شود مرحله اول به صورت آنلاین. اطلاعیه اش آمده است

IMG_20210202_175855_213.jpg

جالب اینجاست که مدیر ما هم هر روز به ما گوشزد میکنن که قراره ازمون بدیم حتی امروز با هم ازشون پرسیدیم و با اطمینان کامل گفتن که ازمون میدیم.

سلام.
زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان و انتشار دفترچه هنوز اعلام نشده؟

وای خداکنه آزمون نباشه خیلی ظلمه الان خبر دار بشیم

ببخشید دفترچه خواهد آمد؟

سلام و عرض ادب ببخشید سهمیه جانبازان و رزمندگان و… در ازمون ورودی دهم تاثیر دارد؟؟

مدرسه ما میگه آزمون پیشرفت تحصیلی اصلا مهم نیست و لازم نیست دقدقه واسش داشته باشید میخواستم بدونم که واقعیه ینی اونقدرا تاثیر گذار نیست ؟ یا اینکه الکی میگن

حلی ۵

ببین هدفت از خوندن چیه؟ اگه میخوای پیشرفت کنیو مفاهیم رو عمقی و فراتر از حد کتاب بدونی ( که این به درد المپیاد ها هم میخوره ) اون وقت پیشرفت تحصیلی چیزیه که واسش دغدغه داشته باشی
اما اگر فقط میخوای بدونی که اجباری هست یا نه باید بهت بگم به احتمال 99/99 درصد اجباری نیست و صرفا خود ارزیابی هست

ببخشید من ورودی سال ۹۸ ۹۹ هستم ( شهید باهنر ۳ کرج ) خواستم بدونم ما هم باید آزمون ورودی دهم را بدهیم با خیر ؟

جالبه ..

هر دو تامون هم مدرسه ای و هم پایه ای هستیم..

آره 😉😉

سلام ایا امسال ازمون پیشرفت تحصیلی بهمن ماه برگزار میشه؟
لطفا بگین من کل سال برای این ازمون برنامه ریزی کرده بودم..

خیلی ممنونم

آخه این آزمون به صورت آنلاین نمیشه

ما ندادیم

اجباری نبود مدرسه ما اول گفت اجباریه من دیدیم نه اجباری نیست البته من شرکت کردم مثل ازمون اول 120 یا 130 سوال بود فکر کنم

سلام . آزمون سنجش و پایش علمی سمپاد امسال برگزار میشه ؟ اگر میشه در چه تاریخی؟

امیدوارم برگزار بشه خیلی پیشرفت تحصیلی سمپاد ازمون خوبیه

احتمالا از 15 تا 25 یه روز رو انتخاب میکنن بعد مجازی برگزار میشه

سلام خود بخش تیزهوشان توی شاد توی بخشنامه شیوه ثبت نام نوشته بودن که خبری از آزمون برای نهم های مدرسه تیزهوشان نیست حالا اگه خواستید اطلاع بدید تا بخش نامه را بفرستم

سلام امکانش هست لطفا عکس بخش نامه را در اینجا آپلود کنید؟

ببخشید من نگاه کردم به تاریخ نگاه نکردم اشتباه بود مال پارسال بوده ۲۴ اردیبهشت
البته مدرسه ما اول اومد گفت امتحان برگزار میشه ولی بعد دیگه اصلا چیزی نگفت حالا نمی دونم برگزار میشه یا نه

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت شما برای گرفتن اطلاعیه در مورد این موضوع چگونه می‌توانیم با سمپاد ارتباط داشته باشیم؟

سلام خسته نباشید
به ما گفتن باید آزمون بدیم دوباره.ولی گفتن هنوز بخشنامه نیومده

یاسوج فرزانگان

با سلام . واقعیتش این است که بعضی از اونایی که تو تیزهوشان اند ، مدرسه در حدشان نیست و این افراد را نباید از طریق آزمون مجدد حذف کرد . بلکه می توان بیشتر روی آزمون های پیشرفت تحصیلی ( که قبل از شرایط مجازی و کرونا تصمیم به گرفتن آزمون شده بود ) سرمایه گذاری کرد و افراد در طی آزمون های متعدد سنجش شوند و افراد با توجه به عملکردشان در این آزمون ها ، درباره ورودشان به مدرسه سمپاد در دوره دوم تصمیم گیری شود.

سلام
دوست عزیز. ما الان در سمپاد هستیم دانش آموزان سال قبل ما که با آزمون هوش آمدند از خودمن که یک پایه ازشون بالاترم و با آزمون درسی قبول شدم بهترند و تمام رتبه های بالای علمی در شهرستان و استان رو این ها کسب میکردند.

واقعا متاسفم برای کسانی که میگن باید ازمون باشه. ما دانش اموزان بدبخت اون سال از همه بیشتر بهمون بیشتر استرس وارد شد، تا وسط سال داشتیم کتابای خودمون رو میخوندیم. یهو گفتن نیست ازمون! بعدش گفتن مصاحبه هست ازمون! که اخرش سه ماه مونده بود به ازمون گفتن نه هوش هست :/

بعدش قبول شدیم رفتیم مدرسه تیزهوشان. هفتم اوکی بود و هشتم هم اوکی بود. یهو اومدیم نهم گفتن ازمون دارین . این خودش میدونین چقدر به ما ضربه وارد کرد از لحاظ روحی؟ نابود شدیم عملا. هیچوقت نمیتونید حس مارو درک کنید. خواهش میکنم مسئولین سایت پیگیرش بشن واقعا از لحاظ روحی وضعیت خوبی نداریم

سلام

بنده شهید بهشتی کرمانشاه هستم

سلام طبق چیزی که شنیدم ازمون نیست….شیراز مدرسه شهید دستغیب