آزمون تکمیل ظرفیت
نمونه سوال ریاضی

در چند هفتهٔ اخیر، اخبار ضد و نقیضی دربارهٔ آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان (هفتم به هشتم) منتشر شده است. یک‌بار دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش از عدم برگزاری این آزمون می‌گوید [باشگاه خبرنگاران جوان، ۲۲ خرداد ۹۸]؛ و بار دیگر، رئیس سمپاد خبر از برگزاری قطعی این آزمون در روز ۱۸ مرداد ۹۸ می‌دهد [خبرگزاری صدا و سیما، ۱۶ تیر ۹۸]؛ اما بعداً تاریخ آزمون  تغییر می‌کند: هشتم شهریور ۹۸ [باشگاه خبرنگاران جوان، ۴ مرداد ۹۸]. یک‌بار گفته می‌شود که ۴۰۰۰ هزار دانش‌آموز در آزمون تکمیل ظرفیت سمپاد پذیرش می‌شوند [خبرگزاری ایرنا، ۱۸ تیر ۹۸]؛ و بعداً  ۴۰۰۰ نفر به ۲۵۰۰ نفر کاهش می‌یابد [باشگاه خبرنگاران جوان، ۴ مرداد ۹۸]. و هیچ‌کدام از این خبرها در سایت سمپاد نیست!

چرا سایت سمپاد در خبررسانی فعالیت‌های این مرکز به‌روز نیست؟ این سایت، تا امروز (۵ تیر ۹۸، ساعت ۸ صبح)، به‌روز نشده و آخرین نوشتهٔ آن دربارهٔ آزمون تکمیل ظرفیت هشتم، خبر از برگزاری این آزمون در مردادماه ۹۸ می‌دهد [پورتال مرکز ملی استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان، ۱۷ تیر ۹۸].

آزمون تکمیل ظرفیت
تصویر صفحهٔ اول پورتال مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان

امیدواریم که مسئولین سمپاد، سایت این مرکز را تقویت کنند تا در خبررسانی جزئیات آزمون‌های ورودی، که برای مردم اهمیت ویژه‌ای دارند، به‌روزتر عمل کند.

خوانندگان عزیز، لطفاً نظرات و انتقادات خود را دربارهٔ آزمون‌های ورودی سمپاد (به‌ویژه آزمون هفتم به هشتم امسال، و ششم به هفتم سال گذشته) در قسمت دیدگاه‌ها (کامنت‌ها) زیر بنویسید.

جزئیات آزمون هفتم به هشتم تیزهوشان

مسابقه ریاضی

43
دیدگاه بگذارید

avatar
31 Comment threads
12 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
یاشارآنامحمدرضا شهابی نژادسهیلامحیا Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
یاشار
Guest
یاشار

توی استان هرمزگان چند نفر میپذیرند خواهش میکنم لطفا التماس میکنم سریع جواب منو بدین